Život v ulicích 2020 • Průvodce českou kulturou

O autorovi fotografií a designu knihy

Autor používal vizuální komunikaci během svého života v rámci různých profesí. Fotografoval a připravoval publikace jako průvodce, manažer, vysokoškolský pedagog, vědecký pracovník, obchodní zástupce a trenér managementu. K profesionální úrovni fotografie jej dovedl brněnský výtvarník Michael Vystavěl v ZUŠ (LŠU) na oboru výtvarné fotografie a později také světově známý britský fotograf Derek Bayes z Aspect Picture Library. Zkušeností s grafickým digitálním zpracováním se mu dostalo při propagaci a přípravě publikací pro výuku v oboru vzdělávání managementu, především pro Cizner Consulting®.

O knize

Pro tuto knihu autor vytvořil 270 fotografií z 26 kulturně významných měst České republiky. Kapitoly a fotografie jsou přehledně uspořádány s ohledem na události, místopis a estetiku. Autorův styl je osobitý, okořeněný mírnou dávkou jemného humoru a laskavého vnímání postav v naznačených příbězích.

Většina fotografií je zaměřena na dobu, kdy lidé v ČR nosili na veřejnosti osobité ručně šité roušky. Toto se odehrálo ve velkém množství v ulicích od konce dubna do června 2020 a již se to nikdy nezopakovalo. Budete-li chtít si detailně porovnat, co fotografování ovlivnilo, podívejte se v knize na „Přehled mimořádných opatření proti koronaviru“.

Kniha oslovuje zájemce nejrůznějšího věku a zaměření. Může inspirovat i ty, kteří plánují cestovat nebo se zajímají o kulturu a historii České republiky. Obsahuje kompletní text v češtině i v angličtině. K fotografiím v tomto průvodci se můžete vícekrát vrátit a vždy v nich něco objevíte, například významy nápisů v pozadí. Vezměte knihu do ruky a začněte listovat.

Knihu si můžete prohlédnout a zakoupit v knihkupectvích po celé ČR. Bývá umístěna mezi knihami o ČR anebo v oddělení Umění – fotografie.

publikace

Palác knih Luxor, Václavskíé náměstí 41, Praha (4.1.2023)

publikace

Knihy Dobrovský, Brno - Joštova 6   (10.3.2023)

publikace

Kanzelsberger, Masarykova 6 v Brně   (4.5.2023)

Národní agentura ISBN v ČR knize přidělila číslo 978-80-11-02281-5. Z katalogizace Národní knihovny ČR vychází například katalogový list MVK Ostrava (z webu knihovny cz).

https://www.knihovny.cz/Record/svkos.MVK01-006502004?sid=8063625

Mimo výše uvedeného příkladu knihovny uvádí ještě další charakteristiky JČVK v Č. Budějovicích Životní styl každodenní život, Hodnoty SVK Plzeňského kraje Sociologie kultury, Kulturní život, SVK v Kladně Geografie Česka a Slovenska, mapy.

Křest knihy

Křest knihy se konal 20. dubna 2023 v knihkupectví Academia na Náměstí Svobody v Brně.     Autoři fotografií: Jakub Balák (1.), Ludmila Pernicová (2. až 5.).

Kmotrové knihy zleva doprava: Jan Grygar, Don Sparling, Roman Wenzel

Jan Grygar - nejdéle aktivní stávající sólista činohry Národního divadla v Brně, s Cizner Consulting spolupracuje přes 20 let

Don Sparling - Kanaďan, pracuje 50 let v Brně, autor a spoluautor učebnic angličtiny, špičkový překlad textu knihy

Roman Wenzel, akademický sochař, autor plastik na veřejných prostranstvích, výtvarná recenze knihy

O besedách ke knize a další aktuální odkazy ke knize, včetně její dostupnosti najdete na stránce Akce.